Az írónak a fenti címmel megjelent kötete bemutatására kerül sor december 17-én, kedden 20 órától a budapesti Nyitott Műhelyben. A könyvet Jász Attila költő verse és Fried István irodalomtörténész ajánlása jegyzi: „Hisz indiánok vagyunk mind a nap alatt,/ mindegy, hogy fejünkön tolldísz van vagy kalap./ Mindegy, hogy egyszer, meg hol voltunk, vagy hol nem,/ indiánok vagyunk mégis mind odabenn.” (Jász Attila/ Csendes Toll)
„A vadőr még azok közé a kevesek közé tartozik, akiknek saját történeteik vannak. Füvekről, virágokról, fákról, erdőről és az erdőknek vadjairól, akiket a nyomuló ember mind szűkebb helyekre szorít. A vadőr négy generáció tapasztalatát, tudását és természetszeretetét közvetíti, csöndesen bölcs szavakkal próbálja meggyőzni a hozzáfordulókat, hogy ápolják az erdőt, mert ápolásra szorul, s ha pusztítják, önmaguk ellen cselekszenek, hagyják a vadakat, éljék a maguk életét, tartsák meg a természetben kialakult, kinek-kinek a létezés lehetőségeit biztosító rendet. Murányi Sándor Olivér nemcsak azért társult a vadőrrel, hogy történeteiről faggassa, vagy hogy elkísérje erdőt fürkésző foglalatosságaiban, hogy segítse az állatok gondozásában, hanem azért, hogy példáján mutathassa meg: ember és természet között megőrizhető a harmónia.” (Fried István)
A szerző beszélgetőtársai Fried István irodalomtörténész, Márton László író és a könyv főszereplője, Pál Ágoston vadőr. Az esemény házigazdája Finta László.
A kötet a helyszínen (1123 Budapest, Ráth György utca 4.) kedvezményesen megvásárolható, művét az író kérésre dedikálja.
Minden kedves érdeklődőt sok szeretettel várnak!