EgyházErdélyKultúraSzékelyföldVidék

Megjelent Simó Sándor esperes Lélekkenyér című kötete

Válogatott prédikációk, köszöntők, alkalmi beszédek

A közösség szolgálata meghatározza életét. Épít, közösséget teremt, legyen szó egyházközségről, faluközösségről, vagy a város közösségéről. Épít és közösséget teremt, szóval és beszéddel, de tettekkel és cselekedetekkel, példaadással is.

A Székelyudvarhely-Belvárosi Unitárius Egyházközség temploma – a szerző szolgálati helye – Fotó: Simó Márton

A kötetben található beszédek jelentős része az elmúlt esztendőkben, székelyudvarhelyi lelkészsége idején született. A beszédek között azonban vannak olyanok, amelyeket homoródjánosfalvi és homoróddaróci lelkészként és esperesként írt és mondott el különböző helyeken és különböző alkalmakkor. Beszédeiben vigasztal, bátorít, erősít, simogat, de nem rejti véka alá a kritikai véleményt sem… Tovább

Élő Székelyföld Munkacsoport

Hirdetés

Kapcsolódó cikkek

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

'Fel a tetejéhez' gomb