Molnár Ferenc A testőr című, két felvonásos vígjátékával Parajdon vendégszerepel a kézdivásárhelyi Udvartér Színház. Az előadásra 2024. február 24-én, pénteken 18 órától kerül sor. Ez a darab volt a társulat idei évadánek első bemutatója, 2023 októbere óta nagy sikerrel játszszák.
„Molnár Ferenc mindent tudott a szerelemről. Ismerte a kémiáját, melyből hol új életet, hol meg halálos kórt kevert ki a dramaturgiai kémialaborjában. Olyan könnyedséggel bánik a szavakkal és beszélteti szereplőit, hogy a mindenkori közönség azonnal részese lesz a játéknak, melynek csak a legördülő függöny vethet véget. És mindazt, ami a gong és az előadásvégi taps között történik a színpadon, túlzás nélkül, nevezhetjük Életnek. Nincs ez másképp A testőr című darabjában sem. A Színész mint férj mindent feltesz egy lapra, amikor a szakmáját hívja segítségül, hogy visszaszerezze elvesztettnek hitt feleségét, a Színésznőt. Bárki kerülhet hasonló helyzetbe. A dolog pikantériáját az adja, hogy a férjet és a feleséget a kölcsönös szereteten kívül a színház iránti elkötelezettségük is összeköti. Szakmájukban mindketten ünnepelt művészek. A terv sikeressége éppen ezért erősen kétséges.
Meddig vagyunk hajlandók elmenni, hogy visszaszerezzük a szerelmünket?
Hányan vállaljuk, hogy közben gyerekesek, rögeszmések, érzelmileg túlfűtöttek, nevetségesek, megalázottak, gyengék, kétségbeesettek, győztesek és/vagy vesztesek leszünk? Én menthetetlenül Molnár Ferenc-rajongó vagyok. „Engem ebből már kigyógyítani nem lehet…” (Molnár Ferenc: A testőr)” – vallja Kányádi Szilárd rendező.
Szereposztás: Színész – Mihály János, Színésznő – Elek Ágota, Kritikus – Kiss László, Mama – Gecse Noémi.
Ügyelő: Bangyán Réka.
Produkciós vezető: Lung László Zsolt.
Díszlet- és jelmeztervező: Bakcsi Kata.
Rendező: Kányádi Szilárd.
Kapcsolódó
Emberi kapcsolatai értékéről, a meghatározó családi színházi örökségről, a szakmai és magánélet viszonyáról is beszél Elek Ágota, az Udvartér Színház társulatának tagja. Molnár Ferenc A testőr című vígjátékában a Színésznő karakterébe bújik, amely nem idegen tőle, hiszen ő maga is kísérletezik a női manipulációs eszköztárral. Szó esik a kisvárosi emberek segítőkészségéről, kutyákról, édességről és naplementékről is…
Kézdivásárhely kisvárosi bájáról, saját tudástárának gyarapításáról, önmaga megtalálásáról, az élmények „hajkurászásáról” is beszél Mihály János, az Udvartér Színház társulatának tagja, aki a Molnár Ferenc A testőr című vígjátékában a Színész karakterét alakítja. A videóból kiderül, hogy mi volt Janó első színházi élménye, és az is, hogyan náspángolta el Radu Afrim rendezőt…
A Kányádi Szilárd rendezővel folytatott beszélgetésből kiderül, mi az a szakma, ahol „minden” lehet az ember, szó esik arról, hogy mit jelent jó színésznek lenni, és a rendezés kihívásairól, csalafintaságairól is. Szilárd beszél a Liliom című művel való meghatározó találkozásról, A testőr színreviteléről, az önmagunkkal megvívott szakmai harcokról, a csoda kereséséről…