CivilszféraÉlet-módElőadásKözéletKultúraSzékelyföldSzépirodalom

SZÉKELYSZENTMIKLÓS – Milyen lovat akart Farkas Árpád? (2.)

Megemlékezés Székelyszentmiklóson

Április 18-án, szombaton ismét ünnepségre hívta össze az érdeklődőket a Székelyszentmiklósi Unitárius Egyházközség maroknyi gyülekezete és a Farkas Árpád Egyesület. Amint azt a Kossuth-díjas költő halála óta eltelt években láthattuk, most is meggyőződhettünk arról, hogy ismét bővítették, szépítették a templomkertet, új alkotást helyeztek el benne, amelyet a kultúrházban tartott megemlékezést követően lepleztek le és áldottak meg.

A megemlékezés során Simó Márton író tartott előadást Farkas Árpád munkásságáról. Az alábbiakban ebből közlünk részleteket a Háromszék napilap portálján.

Gyülekező

A publicisztikai írásokat, az esszéket úgy kell értelmeznünk, mint a költői tevékenység egyfajta meghosszabbítását, ló és lovasa összetartoznak: általuk nyargal felénk és velünk a szerző ma is. Azt mondja, hogy tartsunk, haladjunk együtt, s még csatlakozzanak ide hozzánk azok is, akik közönyös arccal úgy tesznek, mintha értenék a dolgot – itthon vannak, itt állnak mellettünk, de mintha külföldön bódorognának –, felelőtlenségük mélységébe szédülten még arra is képesek, hogy közönnyel viseltessenek és félreforduljanak, kerülik a rokoni, az együvé tartozási szemkontaktust, a kézfogást, a terű közös vontatását… Tovább

A szerző felvételei

A Háromszék közlése nyomán

Kapcsolódó cikkek

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

'Fel a tetejéhez' gomb