közösségépítésKultúraNéprajzSzékelyföld

Tájházasok szakmai találkozója Csíkszentmiklóson és Csíkszépvízen

Közlemény

Hargita megyei tájházvezetők, néprajzi gyűjtemények kezelői számára szervez szakmai találkozót tizenhatodszor a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont Hargita Megye Tanácsával. November 13-án, szerdán a Tájházak és néprajzi gyűjtemények szerepe Hargita megyében elnevezésű szakmai tanulmányúton Csíkszentmiklós és Csíkszépvíz gyűjteményeit látogatják meg a szakemberek.

Csíkszentmiklóson a helyi tájházat annak létrehozója, Lakatos István nyugalmazott tanár mutatja be, Csíkszépvízen a magyar–örmény emlékházat pedig Daczó Dénes. Azt követően a Székely Határőr Emlékközpont látogatására kerül sor (nem kötelező programként).

Csíkszentmiklós római katolikus temploma és annak környezete (1900 k.)

A rendezvény szervezői: a Hargita Megye Tanácsa által fenntartott Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont a csíkszentmiklósi gyűjteménytulajdonos Lakatos Istvánnal, Csíkszépvíz község önkormányzatával és a Székely Határőr Emlékközponttal, anyagi támogató a Communitas Alapítvány.

Csíkszépvíz főutcája (1900 k.)

Az útvonal

9.00 – Indulás Székelyudvarhelyről, a Forrásközpont (1918. december 1 utca 9. sz., Merkúr üzlet mellett) közeléből, a buszmegállóból autóbusszal;
10.00 – megálló Csíkszeredában, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem épülete melletti parkolóban; 10.30 – a résztvevők köszöntése a csíkszentmiklósi tájházban, a tájház megtekintése Lakatos István kalauzolásával;
11.30 – a csíkszépvízi magyar–örmény emlékház meglátogatása, bemutatja Daczó Dénes; a Székely Határőr Emlékközpont megtekintése, idegenvezető Daczó Dénes.

A gyűjtemények megtekintését követően a résztvevők 14 órától a csíkszépvízi Kassai fogadóban zárják a szakmai programot, ezt követően indulnak haza Csíkszépvízről Csíkszeredába, illetve Székelyudvarhelyre.

A meghívott szakemberek számára a találkozón való részvétel ingyenes, a gyűjtemények tulajdonosainak és kezelőinek köszönhetően.

Részt venni előzetes bejelentkezés alapján lehet (elektronikus levélcím: buzoganyarpad@yahoo.com, telefon: 0745-381420).

A Forrásközpont közlése nyomán

Kapcsolódó cikkek

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

'Fel a tetejéhez' gomb